אילנית צמח, נעים להכיר

יועצת ומלווה עסקית בכירה, בעלת נסיון של מעל לעשרים שנה במגוון רחב של תפקידים ועיסוקים בתחום הפיתוח העסקי, תקשורת ושיווק, בדגש על פיתוח מתחמים ומיזמי עסקים ותיירות, כתיבה וליווי יישום תוכניות עבודה לרשויות, יזמים ובעלי עסקים במרחב העירוני והכפרי. מפתחת ומנחה קורסים והרצאות בתחומי מיזמים ותיירות בת קיימא במרחב הכפרי והעירוני. מומחית לתחום יקבים ותיירות יין – יועצת למשרד התיירות בתחום פיתוח ומיתוג תיירות היין.

עבורי פיתוח המרחב הכפרי משמעו יצירת הזדמנויות ומקורות תעסוקה חדשים הנשענים על תרבות הכפר וערכי החקלאות, ובהתאמה לרוח הזמן. 

המרחב הכפרי הוא תולדה של החקלאות אשר עצבה את נוף הארץ והניחה את היסודות להתיישבות ולאכלוס אזורים נרחבים וליצירת מקורות תעסוקה ופרנסה לתושבים. עם השנים שינתה החקלאות  את פניה וכיום היא חשופה לקשיים מבית ומחוץ: ייבוא מחו"ל, תחרות פוגענית, דמי תיווך לא ריאליים, מס קנייה על מוצרים ותשלום מכס בייצוא לעומת מוצרים מיובאים, מכסות ייצור הנשלטות ע"י תאגידי ענק ומחסור בכח עבודה זמין ואיכותי, אלו רק חלק מההתמודדויות האובייקטיביות שמאתגרות  כיום את החקלאי.  בנוסף לקשיים אלו, נאלץ החקלאי להיאבק בקשיים שמערימה עליו המערכת הבירוקרטית והסטטוטורית. אני רואה כשליחות לסייע לבעלי משקים, חקלאים ועסקים תומכי חקלאות להתמודד עם קשיים אלה,  וכמו שלומדים בג'ודו, לרתום לטובתם את כוחה ויכולותיה של המערכת אשר התרגלנו לראותה כמאיימת.