חדש על המדף – פתיחה 23/02/2022

קורס מאסטר להקמה וניהול יקב בוטיק
מחוז מרכז

קורס יחיד מסוגו שפותח במיוחד עבור העוסקים בענף היין ומועבר כבר שש שנים. מדובר בקורס פרקטי שיקנה לך הבנה כיצד להתמודד עם הליכי ההסדרה והרגולציה, ילמד אותך כיצד להגדיל רווחים באמצעות ניהול נכון וכיצד ליצור ולמכור מותג חזק ולהתנהל כפי שנדרש מעסק כלכלי.

בעידן של הסתגלות למצב חדש, קהלים חדשים, שמיים סגורים ופתוחים לסירוגין ובעולם בו התחרות גוברת מבית ומחוץ והרגולציה מהווה איום ממשי לקיומו של העסק, זה הזמן להתעדכן וללמוד כיצד ניתן לפתח ולקדם יקב הלכה למעשה. 

משתתפי הקורס ילמדו מניסיונם של מובילים בענף ובסיומו יהיו לכל משתתף כלים ומסגרת עבודה עימם יוכלו להעריך את יכולותיהם ולקבל החלטות נכונות בנוגע ליקב.

לאחר ההצלחה של הקורס שהתקיים בנובמבר-דצמבר 2021 בצפון הארץ, ולאור בקשות של בעלי יקבים ואנשים אחרים המעוניינים להשתלב בענף היין, החלטנו לפתוח קורס נוסף במרכז הארץ. הקורס יפתח בפקולטה לחקלאות ברחובות ב-23.02.22 ויכלול 8 מפגשים.

למי מיועד הקורס?

– מומחים בענף היין בעלי ניסיון מועט בעולם הניהול.

– בעלי ומנהלי יקבים המעוניינים להעמיק את הידע שלהם באספקטים השונים של העסק.

– בין אם אתה בעל יקב או פעיל בענף, יינן או אגרונום, יזם המעוניין להכנס לעולם היין המופלא, הקורס הזה חיוני להבנה ולהצלחה שלך. 

המלצות

בוגר קורס מחוז צפון, 15/01/22

כל כך הרבה מרכיבים ותחומי מומחיות נדרשים כדי לבנות יקב בוטיק מצליח – עסק מצליח! המציאות בעולם המורכב, דורשת הבנה רב תחומית כדי לייצר הצלחה. לא רק יצירת יין טוב, אלא גם: הבנה בשיווק, במיתוג, ברגולציה, בתהליכים ארגוניים, בבניית תכנית עסקית, בתמחור יין, ביצירת שיתופי פעולה, בהכרות עם המגמות החדשות בעולם היין בישראל ובעולם. הקורס המופלא של אילנית צמח, בונה תשתית ידע, חוויה, הרחבת עולם הידע הנדרש והמיומנויות הנדרשות להצלחה בהקמה ופיתוח יקב בוטיק. מנעד הידע, המפגש עם המומחים הגדולים בישראל, אפשרה לי להבין טוב ועמוק יותר כיצד לבנות את היקב המצליח עליו אני חולם. 

נקודה משמעותית ביותר בקורס, היא המרחב שאילנית יוצרת ההופכת את הפרטים המגיעים/מגיעות לקורס לקבוצה-קהילה. נוצר שיח של שיתופי פעולה, יעוץ, הפרייה הדדית ואפילו יצירה משותפת של יין (שייצא בבציר 2022) מהכרם ועד לעיצוב התווית – הכל מתוך כוחות פנימיים בקבוצה. 

כשתסיימו את הקורס, לא תאמינו עד כמה ניתן לעבור ולהתפתח בכל כך מעט זמן. אין עוד קורס כזה בישראל.

מה לומדים בקורס?

0
מפגשים
0
שעות למפגש

 

 

אודות הקורס 

הקורס נוצר ע"י מקצוענים עבור מקצוענים.
הקורס יועבר ע"י מומחים בענף היין, בכירים ממשרדי הממשלה, ומקצוענים שחיים את התחום והתמודדו עם הנושאים שילמדו. כל נושא נתפר כדי שתוכל להבין ולדעת כיצד להתמודד בעולם משתנה תוך התייחסות לפרספקטיבות שונות. הקורס נועד לתת לך כלים פרקטיים ליישום מיידי החל מהמפגש הראשון.
ההשתתפות בקורס מותנית בראיון אישי מקדים על מנת להתאים באופן המיטבי את הרכב המשתתפים. 
יוצרת ומנחת הקורס: אילנית צמח
מבנה הקורס:
8 מפגשים פרונטליים. שבעה מפגשים יתקיימו בבית רייספלד, הפקולטה לחקלאות מכון ויצמן, רחובות.

סיור מקצועי בשני יקבים.

עלות הקורס:  3000 ש"ח לא כולל מע"מ
לוחות זמנים :

פתיחת הקורס 23/02/22

סיום הקורס 13/04/22

תאריכי הקורס:

המפגשים יתקיימו בין ה-23/02/22 ל-13/04/22 בימי רביעי בין השעות 9:00-14:30. בתענית אסתר (16/03/22) לא יתקיים מפגש.

מספר מקומות מוגבל. ההרשמה עד 9/02/22.
מיקום הקורס:
בית רייספלד, הפקולטה לחקלאות מכון ויצמן, רחובות
דרכי הגעה:

תחבורה ציבורית: מרחק הליכה מתחנת הרכבת רחובות.

ברכב – חניה במתחם הפקולטה.